Menu
Základní umělecká škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem

ZUŠ Jakuba Jana Ryby jako výjimečná možnost uměleckého vzdělávání dětí

V roce 2022 jsme oslavili 70. výročí založení školy v Rožmitále p. Tř. Postupem času se naše působení rozšířilo i do Bohutína, Hvožďan, Jinec, Milína a Obecnice. Nabízíme vzdělávání ve čtyřech oborech: hudebním, tanečním, výtvarném a literárně-dramatickém. Kapacita školy je 800 žáků a o kvalitě naší výuky svědčí fakt, že ji plně využíváte.

Aktuality

#

Přijímací řízení v červnu spuštěno

Datum: 7. 6. 2023

Vyhlašujeme červnové termíny přijímacích talentových zkoušek do ZUŠ JJR. Hledáme nyní zejména nadějné tanečnice do Rožmitálu nebo Milína a také šikovné muzikanty na dechové nástroje. V nabídce toho máme ale více i ve výtvarném nebo literárně-dramatickém oboru. Přihlaste se předem online.

#

Zaměřeno na dechy

Datum: 29. 5. 2023

Naše škola se zaměřuje na výuku dechových nástrojů, kdy pak žáci mají uplatnění v několika uskupeních - Šumařinka, Flétnový soubor, Universální orchestr nebo Dechový orchestr mladých. Pro širokou paletu nástrojů a jejich výběr novým žákům je vyhrazen koncert ve středu 31. 5. od 16.00 ve SC Rožmitál.

#

Alenka v říši divů - ohlédnutí

Datum: 29. 5. 2023

V týdnu od 24. dubna 2023 uvedly literárně-dramatický a taneční obor ZUŠ JJR obnovenou premiéru a následné dvě reprízy divadelního muzikálu „Alenka v říši divů“ pro více než 800 diváků, zejména z řad školáků.

#

ZUŠ JJR dnes slaví 71. narozeniny!

Datum: 2. 5. 2023

... a my vám přinášíme dárek v podobě záznamu z akce Učitelé nejen učitelům. Tak ať se daří škole a lidem v ní i nadále.

#

Dotazník o pokračování ve studiu

Datum: 21. 4. 2023

Vážení rodiče, dnes odesíláme emailem dotazník o pokračování žáků ve studiu i v příštím školním roce. Počítáme se všemi! Víte-li však, že z nějakého důvodu nebudete moci pokračovat, dejte nám to prosím vědět. Děkujeme.

#

Přijímací zkoušky budou i v červnu

Datum: 21. 4. 2023

Nestihli jste předtermín přijímacích zkoušek pro budoucí prvňáčky či máte starší dítě? Hledáte pro ně kvalitní umělecké vzdělávání? Pak využijte červnové termíny, které jsme pro vás připravili. Přihlaste se už nyní prostřednictvím odkazu, jehož součástí je i výběr konkrétního termínu. (Rozklikněte.)

Přihlaste svého předškoláka do ZUŠky co nejdříve

Datum: 6. 4. 2023

Vypisujeme předtermíny pro 5 a 6 leté děti do čtyř oborů ZUŠ: hudebního, výtvarného, tanečního a literárně-dramatického.
V Rožmitále se přihlaste do konce týdne, ať máte zajištěný termín. Formulář k přihlášení naleznete po rozkliknutí.

#

Edukativní cesta žáků do Hradce Králové

Datum: 31. 3. 2023

Ve středu jsme s žáky navštívili Galerii moderního umění a výrobnu a muzeum firmy Petrof v Hradci Králové.

#

Předtermín zápisů do ZUŠ JJR pro budoucí prvňáčky

Datum: 30. 3. 2023

Máte doma 5 nebo 6leté dítě? A zvažujete jeho umělecký rozvoj? Tak využijte předtermín přijímacích zkoušek, který pro všechna místa vzdělávání vypisujeme již v dubnu. Ostatní žáci budou mít možnost k přihlášení v červnu. Více info po rozkliknutí.

#

Postup souboru LDO do krajského kola

Datum: 30. 3. 2023

Představení BAJAJA bylo vybráno mezi nejzajímavější inscenace Plzeňského kraje. Žáci LDO ze souboru Krvavej flek odjedou na konci dubna na třídenní přehlídku Tartas, která již tradičně probíhá v Dobřanech. Zlomte vaz!

Výuka hudebních teorií a dílen v Rožmitále zrušena 5. 4.

Datum: 29. 3. 2023

Vzhledem k účasti rožmitálských učitelů ZUŠ JJR při zápisu předškoláků do ZŠ je zrušena středeční výuka hudebních teorií a dílen. Výukové materiály dostanou žáci od vyučujících.

#

GRATULUJEME K ÚSPĚCHU

Datum: 21. 3. 2023

S radostí gratulujeme naší žačce Alžbětě Hrdinové k přijetí na pražskou Střední průmyslovou školu grafickou Hellichovka, na obor Design objektů a obalů.
K přijímacím zkouškám se připravovala od loňského roku v rámci předmětů plošná tvorba a příprava ke studiu u p. uč. Petry Peštové.

#

Ředitelské volno

Datum: 17. 3. 2023

Ředitel ZUŠ JJR vyhlašuje ředitelské volno na úterý 28. března pro všechna místa vzdělávání.
Zároveň zve všechny žáky a příznivce školy na akci Učitelé nejen učitelům, a to od 17 hodin v Podbrdském muzeu.

#

Učitelé nejen učitelům

Datum: 10. 3. 2023

Zveme všechny naše žáky, jejich rodiče i bývalé a současné učitele nejen naší školy na slavnostní vystoupení ZUŠ JJR, které proběhne 28. března u příležitosti Dne učitelů od 17 hodin v Podbrdském muzeu. Podpořte své učitele! :-)
V ten den bude pro žáky ředitelské volno.

#

Okresní kolo literárně-dramatických oborů ZUŠ

Datum: 22. 2. 2023

21. 2. proběhlo ve Společenském centru v Rožmitále p. Tř. okresní kolo soutěže ZUŠ literárně-dramatických oborů. Představilo se 7 souborů z pěti ZUŠ.
Prohlédněte si fotografie a výsledkovou listinu.

#

Nové učebny hudebního oboru v Milíně

Datum: 22. 2. 2023

Výuka hry na klavír, akordeon, trubku a výuka hudební teorie s dílnou se na naší pobočce v Milíně přestěhovala od 2. pololetí do nových prostor, do budovy školní družiny (Školní 248).
Pojďte s námi nakouknout, jak jsme se tu pro začátek zabydleli.

#

Máme radost...

Datum: 7. 2. 2023

... z toho, že naše p. uč. Bára Juránková (působící na pobočce Jince a Obecnice) zvítězila s hudebním uskupením VESNA v českém národním kole EUROVIZE. Nyní postupuje do finále Eurovision Song Contest, které proběhne v květnu v anglickém Liverpoolu. V odkazu si můžete pustit vítěznou skladbu.

#

GRATULUJEME K ÚSPĚCHU

Datum: 7. 2. 2023

Gratulujeme naší žákyni Markétě Andrysikové, která úspěšně vykonala přijímací talentové zkoušky na Konzervatoř Plzeň. O její přípravu ve hře na housle se šest let starala v Jincích p. uč. Alena Packová.

#

Žáci hudebních přípravek si volí své nástroje

Datum: 6. 2. 2023

Nejmladší žáci hudebního oboru si v uplynulých dnech volili své hudební nástroje. O které z nich byl největší zájem si přečtěte v tomto článku.

#

PF 2023

Datum: 23. 12. 2022

Vážení rodiče, milí žáci a vzácní partneři,
děkujeme Vám za celoroční přízeň a spolupráci a těšíme
se na ještě úspěšnější pokračování v roce 2023.
MgA. et Mgr. Josef Pekárek, ředitel ZUŠ JJR,
a všichni zaměstnanci školy

Máme pro vás hudební nadílku - DAR PILNÉ MLÁDEŽI

Datum: 5. 12. 2022

Jedná se o sbírku písní od Jakuba Jana Ryby. V premiéře zazněla při koncertě pěveckého oddělení naší školy v letošním květnu.

Nový školní řád

Datum: 7. 11. 2022

Dne 7. listopadu 2022 vstupuje v platnost nový školní řád ZUŠ JJR. Prosíme všechny rodiče a žáky o jeho prostudování.

Buďte s námi stále v obraze

Datum: 24. 10. 2022

Pokud nechcete, aby vám cokoli uniklo z našich připravovaných veřejných akcí nebo důležitých informací na webu, stáhněte si aplikaci V OBRAZE v pravém sloupci. Ve svém mobilním telefonu tak budete mít jistotu, že nic nepropásnete.

Začátek školního roku - důležité změny

Datum: 31. 8. 2022

Se začátkem nového školního roku přichází i několik důležitých změn, s nimiž se můžete seznámit v článku.

Začátek školního roku - úvodní informace

Datum: 29. 8. 2022

Vážení rodiče a milí žáci, učitelé se na vás již pečlivě připravují a těší se na vzájemné obohacování během umělecké výuky všech čtyř oborů. V příspěvku naleznete základní termíny a nástin rozvrhu.

#

Dodatečné přijímací talentové zkoušky

Datum: 24. 8. 2022

Pozvolna se chystáme na zahájení nového školního roku a ještě nám zbývá pár posledních volných míst. Využijte proto termín dodatečných přijímacích zkoušek, které se uskuteční v Rožmitále v pátek 2. září.

Novinky od nás do Vašeho telefonu 1

Novinky od nás do Vašeho telefonu

Datum: 10. 12. 2021

Je tu pro Vás mobilní aplikace V OBRAZE. Pokud ji ještě nemáte, velmi jednoduše a rychle si ji nainstalujete. Tato služba je zdarma.